Dzień Koniarza 2019

W dniu 19 października 2019 roku w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów" w Regietowie odbyła się słynna impreza Dzień Koniarza. Organizatorem imprezy był Kombinat Rolny Kietrz Sp.z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin”  działający przy SKH „Gładyszów”.
VIII Dzień Koniarza rozpoczął się od spędu koni huculskich z pastwisk Górnego Regietowa. Przybyli Goście w wyznaczonych miejscach mogli podziwiać galopujący tabun około 130 koni huculskich w towarzystwie 50 jeźdźców w siodle i kilkadziesiąt osób jadących bryczkami. Spęd odbył się sprawnie a kolorowa, jesienna aura dodała uroku tej imprezie. Uczestnicy spędu zostali zaproszeni na gorący posiłek i wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.
Kolejnym punktem w tym dniu był „Hubertus” czyli  tradycyjna pogoń za lisem. Uciekającym lisem był Piotr Tełyczka, natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się Paweł Kawecki i to on przez kolejny rok będzie właścicielem „lisiej kity”.
W gonitwie za lisem udział wzięło 50 jeźdźców w siodle, pozostali uczestnicy podziwiali gonitwę z bryczek.
Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na zabawę. Goście oraz uczestnicy spędu i „hubertusa” spotkali się na balu koniarza w Karczmie „Huculanka”. Podczas balu odbyła się aukcja obrazów, którą przeprowadził JKS „Jaśmin”.

Uczestnicy wydarzenia zaangażowali się w pomoc i przekazali środki na pomoc dla Antosi pochodzącej z powiatu gorlickiego.