Strona główna -> HUCUŁY W FILMACH -> SZATAN Z VII KLASY

Kozacy w Regietowie !!


W pierwszych dniach lutego można było oglądać w Regietowie sceny z wojen napoleońskich. Napadający kozacy, ranni żołnierze napoleońscy uciekający spod Moskwy, tabor francuski na zaśnieżonych polach. Wszystko to miało miejsce na planie filmu "Szatan z VII klasy" wg. książki Kornela Makuszyńskiego. Reżyserem filmu jest Pan Kazimierz Tarnas, a konsultantem do spraw militarii i koni Pan Tomasz Biernawski.


Przez trzy dni Stadnina Koni Huculskich w Regietowie przeżywała najazd ekipy filmowej. Od świtu do zmierzchu nagrywano pierwsze sceny z filmu. Pogoda dopisała wyśmienicie. Śnieg pokrywał grubą warstwą okoliczne łąki. Lekki mróz nie sprawiał ekipie nadmiernych trudności. Warunki były wymarzone. Konie huculskie po raz kolejny sprawdziły się doskonale na planie filmowym. Załoga Stadniny Koni Huculskich wspierana była przez grupę kaskaderów prowadzoną przez Pana Andrzeja Kostrzewę. 

Były to trzy dni bardzo intensywnej, ale też niezwykle ciekawej pracy. Mamy nadzieję że widzą spodobają się sceny nakręcone w Regietowie, a ekipa i aktorzy będą dobrze wspominać spędzony tu czas.

Odwiedzin :