Bieg św. Huberta.

W dniu 17.10.2009 r w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie odbył się tradycyjnie jak co roku bieg św. Huberta. Pogoda zaskoczyła w tym roku przybyłych gości i zamiast scenerii jesiennej bieg miał miejsce w niecodziennych warunkach śniegowych
Jednakże aura nie zniechęciła uczestników i stawili się licznie na tej cyklicznej imprezie. Organizatorem tegorocznego Hubertusa był Jeździecki Klub Sportowy "Jasmin" działający przy Stadninie w Regietowie.

Po przydzieleniu koni wszyscy udali się na przejażdżkę w poszukiwaniu lisa. Wyprawa odbywała się po malowniczych rozdrożach regietowskich. Potem wszyscy spotkali się u podnórza góry rotunda na ogromnej polanie i nadszedł punkt kulminacyjny wieczoru czyli pogoń. Szczęśliwym zwycięzca okazał się Andrzej Guzik, który będzie królował przez następny rok.

Po gonitwie wszyscy spotkali się w regionalnej karczmie na terenie stadniny na wspólnym pieczeniu barana. Zabawie i tańcom nie było końca i trwała ona do białego rana. Gośćmi tegorocznego hubertusa byli długoletni przyjaciele stadniny, JKS Jaśmin, członkowie klubu, pracownicy Stadniny na czele z Prezesem Stanisławem Ciubą oraz wszyscy miłośnicy koni huculskich.

Impreza odbyła się dzięki sympatykom i przyjaciołom JKS Jasmin za co Zarząd klub serdecznie dziękuje. JKS Jaśmin oraz Stadnina Koni Huculskich ‘Gładyszów’ Sp. z o.o. zaprasza ponownie za rok na te niezapomniane chwile spędzone wśród hucułów.