Otwarcie Sezonu Jeździeckiego

W sobotę 5 maja 2012 r. w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” Sp. z o.o. w Regietowie odbyła się impreza otwierająca sezon jeździecki 2012.
Organizatorami była Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” Sp. z o.o. w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH.
Celem imprezy była promocja jazdy konnej, aktywnego wypoczynku oraz organizacją zawodów dla najmłodszych miłośników jazdy konnej jak również dla nieco dojrzalszych jeźdźców.
Podczas zmagań konnych licznie zgłoszeni uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił
w wielu przygotowanych konkurencjach m.in. w próbie kondycyjnej (rajdzie konnym) ścieżce sportowej, skokach przez przeszkody oraz w pony games (dla najmłodszych uczestników)
W tym dniu nie tylko zawodnicy dopisali również bardzo duża rzesza widzów podziwiała zmagania w siodle wszystkich uczestników tej nowej na naszym terenie imprezy plenerowej.
Oprócz zawodów na wszystkich zgromadzonych czekały inne atrakcje występy zespołów ludowych, pokaz konny - kadryl w wykonaniu najmłodszych klubowiczów JKS „Jaśmin” , którzy pomimo tego, iż był to ich pierwszy oficjalny występ nie dali ponieść się tremie
i zaprezentowali kunszt jeździecki na najwyższym poziomie.
Na zakończenie na wszystkich czekała nowa – stara atrakcja, mecz piłki konnej – horse ball dyscyplina troszke zapomniana w naszym kraju jednak powoli wracająca do łask użytkowników koni.
Mecz piłki konnej to bardzo widowiskowa i ciekawa dyscyplina, polega ona na tym iż 2 cztero osobowe drużyny siedząc na oklep czyli bez siodła na koniu starają się wrzucić piłkę do bramki – piłką w tym przypadku jest worek wypełniony sianem. Utrudnieniem jest to, iż nie można samemu zdobyć punktu tylko należy podać piłkę klika razy pomiędzy zawodnikami jednej drużyny, jedna dużyna próbuje zdobyć punkt a druga odebrać piłkę i samemu strzelić „gola”
Niewątpliwie ta nowa atrakcja cieszyła się największym zainteresowaniem o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.
Specjalnie z okazji organizowanej imprezy przygotowaliśmy wystawę fotograficzną autorstwa Andrzeja Klimkowskiego Pt. „Hucuły – Konie Gór i Połonin” prezentującą konie huculskie w wielu sytuacjach oraz wszystkich użytkowników dzielnych hucułów uprawiających turystykę jeździecką
Zorganizowana impreza była możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiej Województwa Małopolskiego w ramach programu Małopolska – Nasz Region – Nasza Szansa, gdzie Województwo Małopolskie było Partnerem Przedsięwzięcia.
Impreza była nową propozycją w kalendarzu imprez Regietowskiej Stadniny jednak po zainteresowaniu można śmiało stwierdzić, iż nie obyła się po raz ostatni, organizatorzy już planują kolejne otwarcie sezonu w siodle oczywiście w Regietowie.