DZIEŃ KONIARZA

II DZIEŃ KONIARZA JUŻ ZA NAMI
19 października 2013 roku w SKH „Gładyszów” w Regietowie odbył się II Dzień Koniarza.
Organizatorem tej imprezy była Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” Sp. z o.o. w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” .
Impreza rozpoczęła się od Spędu Koni z Regietowa Wyżnego na teren Stadniny. Oczywiście dopisali nie tylko Goście ale również pogoda.
W słonecznej, kolorowej scenerii jesieni widzowie mogli obejrzeć w miejscach wyznaczonych przez organizatorów galopujący tabun 140 koni, natomiast około 30 jeźdźców w siodle oraz kilkadziesiąt osób bryczką towarzyszyło hucułom na trasie spędu. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a uczestnicy tej imprezy już zapowiedzieli swój udział…. w przyszłym roku.
Kolejnym emocjonującym wydarzeniem tego dnia był „Hubertus” czyli tradycyjna pogoń za lisem.
Uciekającym „lisem” był Andrzej Peregrym, natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się gość z Bełchatowa Bogdan Czarnecki i to on przez rok będzie dzierżył „lisią kitę”. W gonitwie wzięło udział około 40 jeźdźców w siodle i tyle samo w bryczce.
Podczas II Dnia Koniarza zostały wręczone Krzyże Zasługi dla trzech pracowników Stadniny.
Odznaczenia otrzymali : Srebrny Krzyż Zasługi - Zofia Sołtysiak, Brązowy Krzyż Zasługi - Barbara Jaklińska i Janusz Michalak.
Wręczenia dokonali Pan Andrzej Harężlak Wicewojewoda Małopolski oraz Pan Mirosław Chrapusta – Dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w towarzystwie Wójta Gminy Uście Gorlickie Pana Mirosława Rydzanicza.
Po dniu pełnym wrażeń goście zaproszeni oraz uczestnicy Spędu i Hubertusa spotkali się w karczmie na Balu Koniarza…. aby się zrelaksować.

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie w ramach programu
„Małopolska – Nasz Region Nasza Szansa”
FOTORELACJA PONIŻEJ