DZIEŃ KONIARZA

IV DZIEŃ KONIARZA

W Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie 17 października 2015r. odbył się IV Dzień Koniarza.
Organizatorem był Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH „Gładyszów”.
Dzień Koniarza rozpoczął się od spędu koni z pastwisk z Górnego Regietowa. Przybyli Goście w wyznaczonych miejscach mieli okazję zobaczyć galopujący tabun 130 koni huculskich w towarzystwie ponad 50 jeźdźców w siodle oraz kilkadziesięciu osób jadących bryczką. Spęd odbył się sprawnie a jesienna sceneria dodała wydarzeniu atrakcyjności.
Po spędzie uczestnicy zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek do „Huculanki” , podczas którego można było zobaczyć „premierę” filmu o …Stadninie m.in. Dzień Koniarza z roku poprzedniego. Była to niespodzianka przygotowana przez Dyrektora Władysława Podłowskiego z Kombinatu Rolnego Kietrz.
Kolejnym punktem w tym dniu był „Hubertus”, czyli tradycyjna pogoń za lisem. Uciekającym lisem był Paweł Peregrym, natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się Bartłomiej Woźnica z Bieździedzy w województwie podkarpackim.
Przez kolejny rok to on będzie właścicielem „lisiej kity” .W gonitwie udział wzięło 50 jeźdźców w siodle i tyle samo jechało bryczką.
Po dniu pełnym wrażeń.......był czas również na zabawę . Uczestnicy spędu i hubertusa oraz zaproszeni Goście spotkali się w karczmie na Balu Koniarza na którym bawili sie wspólnie do późnych godzin nocnych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zapowiedzieli swój już swój udział w następnym roku.
Podczas zabawy odbyła się aukcja obrazów, z której dochód przeznaczony zostanie na organizację Zawodów Mikołajkowych dla jeźdźców JKS „Jaśmin”.
Wszystkim dziekujemy za udział oraz za super atmosferę . Do zobaczenia za rok .