V Dzień Koniarza

W Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie 15 października 2016r. odbył się V Dzień Koniarza.
Organizatorem był Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH „Gładyszów”.
Dzień Koniarza rozpoczął się od spędu koni z pastwisk z Górnego Regietowa. Przybyli Goście w wyznaczonych miejscach mieli okazję zobaczyć galopujący tabun około120 koni huculskich w towarzystwie 50 jeźdźców w siodle oraz kilkadziesiąt osób jadących bryczką. Spęd odbył się sprawnie a jesienna sceneria dodała atrakcyjności wydarzenia. Uczestnicy spędu zostali zaproszeni do „Huculanki” na wspólny poczęstunek.
Kolejnym punktem w tym dniu był „Hubertus”, czyli tradycyjna pogoń za lisem. Uciekającym lisem był Łukasz Pupczyk, natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się Pan Jerzy Gronek z Remberszczyzny k./ Warszawy.Przez kolejny rok to on będzie właścicielem „lisiej kity” .W gonitwie udział wzięło 50 jeźdźców w siodle i tyle samo jechało bryczką.
Po dniu pełnym wrażeń czas na zabawę . Uczestnicy spędu i hubertusa oraz zaproszeni Goście spotkali się w karczmie na Balu Koniarza i już zapowiedzieli swój udział w na rok przyszły.