VI Dzień Koniarza

W Stadninie Koni Huculskich 14 października 2017 odbył się VI Dzień Koniarza .Organizatorem imprezy był Kombinat Rolny Kietrz Sp.z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH „Gładyszów”.
VI dzień Koniarza rozpoczął się od spędu koni huculskich z pastwisk Górnego Regietowa. Przybyli Goście w wyznaczonych miejscach mogli podziwiać galopujący tabun 130 koni huculskich w towarzystwie 50 jeźdźców w siodle i kilkadziesiąt osób jadących bryczkami. Spęd odbył się sprawnie a jesienna, słoneczna aura dodatkowo dodała uroku tej imprezie.
Uczestnicy spędu zostali zaproszeni na gorący bigos i wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek .
Kolejnym punktem w tym dniu był „Hubertus” czyli tradycyjna pogoń za lisem .Uciekającym lisem był Łukasz Pupczyk natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się Włodzimierz Łągiewka i to on przez kolejny rok będzie właścicielem „lisiej kity”.
W gonitwie za lisem udział wzięło 50 jeźdźców w siodle, pozostali uczestnicy podziwiali gonitwę z bryczek.
Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na zabawę. Goście oraz uczestnicy spędu i hubertusa spotkali się na balu koniarza w Karczmie „Huculanka” i już zapowiedzieli udział w przyszłym roku. Podczas balu odbyła się aukcja obrazów, którą przeprowadził JKS „Jaśmin” .