Dzień Koniarza

15 październik 2018
VII Dzień Koniarza

W Stadninie Koni Huculskich 15 października 2018 odbył się VII Dzień Koniarza .Organizatorem imprezy był Kombinat Rolny Kietrz Sp.z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” działający przy SKH „Gładyszów”.
VII dzień Koniarza rozpoczął się od spędu koni huculskich z pastwisk Górnego Regietowa. Przybyli Goście w wyznaczonych miejscach mogli podziwiać galopujący tabun 130 koni huculskich w towarzystwie 50 jeźdźców w siodle i kilkadziesiąt osób jadących bryczkami. Spęd odbył się sprawnie a jesienna aura dodała uroku tej imprezie.
Uczestnicy spędu zostali zaproszeni na gorący posiłek i wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek .
Kolejnym punktem w tym dniu był „Hubertus” czyli tradycyjna pogoń za lisem. .Uciekającym lisem był Łukasz Pupczyk natomiast zwycięzcą gonitwy okazał się Piotr Tełyczka i to on przez kolejny rok będzie właścicielem „lisiej kity”.
W gonitwie za lisem udział wzięło 50 jeźdźców w siodle, pozostali uczestnicy podziwiali gonitwę z bryczek.
Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na zabawę. Goście oraz uczestnicy spędu i hubertusa spotkali się na balu koniarza w Karczmie „Huculanka”. Podczas balu odbyła się aukcja obrazów, którą przeprowadził JKS „Jaśmin”.

Organizatorami byli:
Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie
Stowarzyszenie „Hucuł” przy SKH „Gładyszów”
JKS „Jaśmin” przy SKH „Gładyszów”

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.