Wakacyjne Spotkanie z Operą "Skrzypek na Dachu "

Wakacyjne spotkanie z operą „Skrzypek na dachu”
Pokazy konne podczas „Wakacyjnego spotkania z operą”
Jubileusz X-lecia Stowarzyszenia „Hucuł

„Skrzypek na dachu”
Po raz dziesiąty na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie - 6.lipca 2019 odbyło się plenerowe wakacyjne spotkanie z operą. Dla miłośników opery i operetki organizatorzy przygotowali – Koncert Muzyki Żydowskiej Gdybym był Bogaczem w wykonaniu postaci z musicalu wszech czasów „Skrzypek na Dachu”.
Na plenerowej scenie pod rozgwieżdżonym niebem przed licznie zgromadzoną publicznością w rolę Tewie Mleczarza wcielił się Robert Dymowski. Artysta wystąpił w gronie znakomitych solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej m.in. Bogumiła Dziel – Wawrowska, Anna Lubańska, Milena Lange, Natalia Skipor, Andrzej Wiśniewski, Ryszard Morka, Andrzej Gładysz, Tomasz Piluchowski, Michał Piskor. Przed publicznością wystąpili również znakomity koncertmistrz – skrzypek Maciej Przestrzelski, solówkę na klarnecie wykonał Konrat Putowski oraz Orkiestra Impresione pod batutą Tomasza Labunia.
Reżyserem widowiska słowno-muzycznego był Robert Dymowski,
W rolę aktorów wcieliły się również konie huculskie, występując w „trudnych” warunkach jakimi są ostre światła , głośna muzyka, liczna widownia pokazały już po raz kolejny swój łagodny charakter .

Pokazy konne

W tym dniu dla gości o godz. 19.00 odbył się również pokaz konny w wykonaniu członków Jeździeckiego Klubu Sportowego. W programie widzowie zobaczyli m.in. pokaz paradnych zaprzęgów wielokonnych, zręczność powożenia, użytkowanie konia huculskiego, elementy ścieżki huculskiej, skoki przez przeszkody.

Jubileusz X-lecia Stowarzyszenia „Hucuł”

W tym dniu o godz. 20.00 Stowarzyszenie „Hucuł” działające przy Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” obchodziło Jubileusz X-lecia istnienia. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele władz samorządowych .
Prezes Stowarzyszenia Czesława Siuta w swoim wystąpieniu przedstawiła Gościom działalność statutową Stowarzyszenia. Podziękowania skierowała do osób i instytucji, za pomoc, współpracę i zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia.
Zarząd „Stowarzyszenia podziękował najbardziej zaangażowanym osobom, które na przestrzeni 10 lat pracowały na rzecz Stowarzyszenia wyróżniając je okolicznościowymi statuetkami.
Przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji współpracująch na ręce Prezes Stowarzyszenia złożyli gratulacje oraz życzenia dalszej owocnej współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Piotr Gliński za duży wkład kulturalny na terenie Gminy Uście Gorlickie, za aktywny udział w Stowarzyszeniu „Hucuł” na wniosek Pana Wójta Gminy Uście Gorlickie Zbigniewa Ludwina przyznał odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które zostały wręczone podczas tych uroczystości.
Odznaczenia otrzymali: Czesława Siuta, Anna Połeć, Jan Hyra.

Organizatorami byli:
Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie
Stowarzyszenie „Hucuł” przy SKH „Gładyszów”
JKS „Jaśmin” przy SKH „Gładyszów”