Wakacyjne spotkanie z operą Muzyczna baśń dla dorosłych „Wesoła wdówka”

Wakacyjne spotkanie z operą

Muzyczna baśń dla dorosłych „Wesoła wdówka”

Pokazy konne podczas Wakacyjnego spotkania z operą

Po raz ósmy na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie o godz. 21.00 rozpoczęło się plenerowe wakacyjne spotkanie z operą. Dla miłośników opery i operetki organizatorzy przygotowali Muzyczną baśń dla dorosłych- była to „Wesoła Wdówka” Fransa Lehara .

Na plenerowej scenie o godz. 21.00 przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej z Warszawy, Teatru Muzycznego z Łodzi oraz Orkiestra Romantica pod batutą Elżbiety Tomali – Nocuń.

Odtwórczynią głównej roli była wspaniała sopranistka Małgorzata Długosz, w rolę Hrabiego wcielił się Ryszard Wróblewski. Postać Barona zagrał Robert Dymowski , postać Walentyny przedstawiła publiczności Bogumiła Dziel - Wawrowska. Artyści stanowią czołówkę polskich śpiewaków operowych i operetkowych. Ich talent podbił serca niejednej publiczności w kraju i na świecie. Są niezwykle utalentowani, obdarzeni wspaniałymi głosami oraz umiejętnościami aktorskimi.

W rolę aktorów wcieliły się również konie huculskie, występując w „trudnych” warunkach jakimi były ostre światła , głośna muzyka, liczna widownia udowodniły swój łagodny charakter .

W tym dniu dla gości o godz. 18.00 odbył się również pokaz konny w wykonaniu członków Jeździeckiego Klubu Sportowego. W programie widzowie mogli zobaczyć m.in. pokaz paradnych zaprzęgów wielokonnych, zręczność powożenia, użytkowanie konia huculskiego, elementy ścieżki huculskiej, skoki przez przeszkody.

Organizatorami byli:

Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.

Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie,

Stowarzyszenie „Hucuł” przy SKH „Gładyszów”,

JKS „Jaśmin” przy SKH „Gładyszów”