XXV Dni Huculskie

W dniach 13-15.09.2019r. w Kombinacie Rolnym Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie odbyły się XXV Dni Huculskie pod honorowym patronatem:

JANA ARDANOWSKIEGO – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

oraz BARBARY BARTUŚ – Poseł RP

W ramach Dni Huculskich przeprowadzono III Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej. Organizatorzy dla przybyłych Gości przygotowali wiele atrakcji. W programie była część hodowlano -sportowa oraz cześć artystyczna. W piątek podczas programu hodowlano - sportowego odbyły się: Mistrzostwa Polski – ocena hodowlana i próba kondycyjna oraz zawody w powożeniu – konkurs ujeżdżenia. W sobotę rywalizację zawodnicy rozpoczęli od Mistrzostw Polski - ścieżka huculska finałowa oraz dla juniorów, w godzinach popołudniowych odbył się maraton kombinowany – zawody w powożeniu. W niedzielę zawody rozpoczęły się od sportowej ścieżki huculskiej, następnie odbyły się skoki przez przeszkody - konkurs myśliwski i konkurs dla juniorów.

W programie artystycznym wystąpiły zespoły wokalno- instrumentalne. Organizatorzy przygotowali również konkursy dla dorosłych. Ekipy z zakładów pracy z Gorlic w 5-cio osobowych składach rywalizowali w trzech konkurencjach. Nagroda główna – biesiada połączona z przejazdem bryczkami trafiła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gorlicach. Dopisała nam słoneczna pogoda oraz wspaniała publiczność. Karczma „Huculanka” serwowała specjały kuchni regionalnej, grochówkę z kuchni polowej oraz dania z grilla. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje m.in. jarmark rękodzieła ludowego, zjeżdżalnia dla dzieci, zorbing i inne. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt rolniczy który znajduję się w Stadninie. Zaprzyjaźniona Szkoła Rolnicza z Hańczowej zorganizowała przejażdżki mini traktorkiem dla dzieci, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Na zakończenie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie finału „Kupowanie konia w ciemno”

Konik o imieniu : „FORYŚ” trafił do miejscowości Regietów .

W tym roku na zawody zgłoszonych zostało 67 koni w tym 21 koni należących do Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. W XXV Dniach Huculskich udział brali zawodnicy z 26 ekip z Polski i z zagranicy.

Czempionem ogierów został Ogier PĘDZIWIATR hodowca - WIESŁAW OLESZCZUK, Właściciel - Barbara Jakubiec

Czempionką Klaczy została Klacz SZARLOTKA Z IZB, hodowca - Gospodarstwo Rolne Astir w Izbach, właściciel - Weronika Rojan

Mistrzem Polski Koni Rasy Huculskiej został koń PĄCZEK, hodowca - Tadeusz Pędzioł, właściciel - Jakub Giżyński

Wicemistrzem Polski Koni rasy Huculskiej został Koń OGIEŃ, hodowca - Krzysztof Banasiewicz, właściciel - Wacław Kurowski

III miejsce zajął Koń LIGA, hodowca - Krzysztof Banasiewicz, właściciel - Stowarzyszenie Zielone Wzgórza Podkarpacia