„MAJÓWKA W REGIETOWIE”

Kwalifikacje do V Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej

 

Na terenie SKH „Gładyszów” w Regietowie w dniach  21 -22.05. 2022r. odbyła  się   „Majówka w Regietowie”. Organizatorem był Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. SKH „Gładyszów” oraz Stowarzyszenia które działają przy Stadninie -  JKS „Jaśmin” i  „Hucuł”. 

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani:

BARBARA  BARTUŚ   Poseł na Sejm RP

         Majówka jest imprezą plenerową promującą hodowlę konia huculskiego oraz malownicze tereny Beskidu Niskiego.

        Po przerwie związanej z pandemią organizatorzy powrócili do części artystycznej. Na scenie w niedzielne popołudnie odbywały się koncerty zespołu „Mała Generała paczka” i  Arka Zawilińskiego.  Plac przed sceną wypełniony  był miejscami dla widowni i stoiskami z rękodziełem ludowym.    Oprócz rękodzieła były punkty  informacyjno- promocyjne z Agencji Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa z Gorlic, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  z Gorlic oraz Zespółu  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Stoisko  KRUS dodatkowo  przygotowało konkurs dla rolników ubezpieczonych w KRUS z atrakcyjnymi nagrodami. Dla najmłodszych gości przygotowano park rozrywki dla dzieci a w nim przejażdżki mini traktorkiem, zjeżdżalnia, dmuchańce, balony, wata cukrowa oraz kółeczka na koniku huculskim, które cieszyły się dużym powodzeniem.  Przybyli goście mieli okazję podziwiać wystawę powozów parokonnych i wielokonnych.  Podczas „Majówki” odbyła się akcja charytatywna, w którą włączyły się panie z KGW z terenu gminy Uście Gorlickie przygotowując ciasta na kiermasz. Dochód ze sprzedaży w całości  został przekazany na leczenie Józia z Brunar.

W sobotni wieczór w Karczmie „Huculanka”   przybyli goście bawili się się na dyskotece.

Część  sportowo-hodowlana odbyła się na stadionie. Słoneczna pogoda sprawiła, że na trybunach zajęte były wszystkie dostępne miejsca. Licznie zgromadzona publiczność  z zainteresowaniem oglądała rywalizację zawodników.  W sobotę odbyła się ocena płytowa – konie do próby dzielności i kwalifikacji oraz ścieżka huculska – zasadnicza próba dzielności. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od ścieżki huculskiej – kwalifikacje do V Mistrzostw Polski  Koni Rasy Huculskiej,   następnie  przeprowadzony został  konkurs  skoków przez  przeszkody  oraz  konkurs  zręczności  w powożeniu.

Przy wręczaniu nagród dla zwycięzców była obecna m.in. Pani Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP.

   

 WYNIKI  KWALIFIKACJI  ORAZ   ZAWODÓW