Cavaliada Poznań

W dniach 7 - 9 grudnia 2012 r. odbyła się Cavaliada Poznań 2012 – jedno z największych wydarzeń jeździeckich w Europie Środkowej, Poznań zamienił się w światową stolicę hippiki.
Wydarzeniu towarzyszyły emocje sportowe w ramach Cavaliada Sport oraz nie zabrakło licznych atrakcji dla całych rodzin na Cavaliadzie Show. Zawodnikom gorąco kibicowała licznie zgromadzona publiczność.
Tegoroczna pula nagród wyniosła 450 tys. złotych. W tym roku na Cavaliadę zgłosiła się rekordowa ilość zawodników oraz wystartowało 300 koni. Przez cztery dni jeźdźcy z 23 krajów walczyli o cenne nagrody w cavaliadowych konkursach.
Konkursy jeździeckie rozgrywane na Parkurze Głównym przeplatały się z pokazami. Pokazy prezentowane były również w pawilonie bocznym, w którym po raz pierwszy powstał Pawilon Polskiej Hodowli.
Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" Sp. z o.o. w Regietowie z okazji zoorganizowanej imprezy przygotowała mikołajkowe pokazy konne, kadryla oraz elementy ścieżki huculskiej, ponadto zaprezentowane zostały zaprzęgi konne z naszej stadniny.
Przygotowane pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności i gromkimi brawami.