XXI Dni Huculskie 18.09.-20.09.2015

pod honorowym patronatem
MAREK SAWICKI – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
MAREK SOWA - Marszałek Województwa Małopolskiego
DYMITR RYDZANICZ - Wójt Gminy Uście Gorlickie

W dniach 18-20.09.2015r. w Kombinacie Rolnym Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie odbył się Ogólnopolski Czempionat Użytkowy Koni Rasy Huculskiej. Dni Huculskie w tym roku organizowane były po raz dwudziesty pierwszy.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji aby każdy z przybyłych Gości mógł znaleźć coś dla siebie.
W piątek można było zobaczyć :
• Ogólnopolski Czempionat Użytkowy – ocenę hodowlaną oraz próbę kondycyjną
• zawody w powożeniu był to konkurs ujeżdżenia
W sobotę zawodnicy rywalizowali w ;
• ścieżce huculskiej
• skokach przez przeszkody
• a w godzinach popołudniowych w zawodach w powożeniu - maratonie
Niedziela pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wypełniona była również zawodami ;
• ścieżka huculska - wersja sportowa
• konkurs zręczności powożenia
• skoki przez przeszkody jako konkurs specjalny

Program artystyczny rozpoczął się w sobotę tuż po otwarciu XXI Dni Huculskich występam Zespołu folkowo - łemkowskiego „BURIAN” oraz Zespołu pieśni i tańca „DOLINA DUNAJCA”.
Dużym zainteresowaniem wsród dorosłych i młodszych uczestników cieszył się konkurs w rzucie podkową do celu. Atrakcyjne nagrody trafiły do osób , które otrzymały najwyższą liczbę trafionych rzutów.
Gwiazdą wieczoru był zespół disco-polo „MASTERS”. Publiczność również tym razem dopisała, licznie bawiąc się przed sceną.
Po koncercie organizatorzy zaprosili zebranych Gości na nocny pokaz konny w którym widzowie obejrzeli pokaz paradnych zaprzęgów wielokonnych między innymi przejazd bryczką krakowską , bałagułą, sikawką strażacką, bryczką „Milord”oraz wybrane elementy ścieżki huculskiej. Na zakończenie pokazów zaprezentowany został nowy nabytek Stadniny - „Wagonetka”, jest to czterokonna zadaszona bryczka
Sobotni wieczór zakończył się dyskoteką
W niedzielę część artystyczną rozpoczął zespół pieśni i tańca „Porębianie” przedstawiając folklor krakowski, sądecki oraz łowicki. Podczas występu grupy „Gorące serca” było naprawdę bardzo gorąco , publiczność dziękowała najmłodszym wykonawcom dużymi brawami. Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół „Wioszczanie”, prezentując repertuar polski i łemkowski.
Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje m.in. jarmark rękodzieła ludowego, zjeżdżalnia dla dzieci, zorbing, kule wodne, przejażdżki w siodle dla najmłodszych. Dużą atrakcją i powodzeniem cieszyło się stoisko „Zasmakuj w Małopolsce” połączone z degustacją produktów regionalnych.
Na zakończenie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie finału „Kupowanie konia w ciemno”
Konik o imieniu : „Jazgot” trafił do ….miejscowości Izby.

W tym roku na zawody zgłoszonych zostało 72 koni w tym 21 koni należących do Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. W XXI Dniach Huculskich udział brali zawodnicy z 24 ekip z Polski i z zagranicy
Pod względem uzyskanych wyników przez zawodników Stadniny wyników XXI Dni Huculskie można uznać za udane.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurecji na stronie ; www.ozhk.pl
Poniżej relacja zdjęciowa