XXII DNI HUCULSKIE

XXII Dni Huculskie
16.09.-18.09.2016

pod honorowym patronatem
KRZYSZTOFA JURGIELA – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
DYMITRA RYDZANICZA - Wójta Gminy Uście Gorlickie

W dniach 16-18.09.2016r. w Kombinacie Rolnym Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie odbył się Ogólnopolski Czempionat Użytkowy Koni Rasy Huculskiej. Dni Huculskie w tym roku organizowane były po raz dwudziesty drugi.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji aby każdy z przybyłych Gości mógł znaleźć coś dla siebie.
W piątek można było zobaczyć :Ogólnopolski Czempionat Użytkowy – ocenę hodowlaną, konkurs ujeżdżenia oraz próbę kondycyjną.
W sobotę rywalizację zawodnicy rozpoczęli od ścieżki huculskiej – wersja czempionatowa, w godzinach popołudniowych odbył się maraton kombinowany – zawody w powożeniu.
Niedziela również wypełniona był zawodami. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od sportowej ścieżki huculskiej, następnie odbyły się skoki przez przeszkody dla juniorów i konkurs specjalny.
Na zakończenie zawodów konnych pracownicy SKH „Gładyszów” oraz członkowie JKS „Jaśmin” przygotowali pokaz użytkowania konia huculskiego. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć pokaz paradnych zaprzęgów wielokonnych między innymi bryczki : wiktoria, bałaguła, sikawka strażacka, maratonówka oraz elementy ścieżki huculskiej.
Podczas otwarcia XXII Dni Huculskich wręczono Honorowe Odznaki Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” za wkład pracy w rozwój i promocję hodowli koni rasy huculskiej.
Program artystyczny tuż po otwarciu XXII Dni Huculskich rozpoczęli sygnaliści myśliwscy z Nadleśnictwa Łosie. Grupa taneczna THOMAS DANCE z Brzeska zaprezentowała pokaz tańca towarzyskiego. Mają oni na swoim koncie mnóstwo znaczących sukcesów m.in. Mistrzostwo Okręgu Małopolskiego. Folklor łemkowski zaprezentowała młodzież z zespołu „Nadija” z Krynicy, natomiast Kapela „Góralska Hora” zagrała i zaśpiewała po „góralsku”.
Sobotni wieczór zakończył się dyskoteką w Karczmie „Huculanka”
W niedzielę odbyła się „Biesiada w swojskim klimacie” z zespołem Mirka Jędrowskiego. Pan Mirek Jędrowski wraz ze swoim zespołem zaprezentowali nie tylko folklor śląski, ale również dostarczyli dawkę skocznej muzyki, humoru, radości , kolorowych strojów oraz dużo zabawy włączając do zabawy publiczność.
Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje m.in. jarmark rękodzieła ludowego, zjeżdżalnia dla dzieci, zorbing, kule wodne, przejażdżki w siodle dla najmłodszych.
Na zakończenie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie finału „Kupowanie konia w ciemno”Konik o imieniu : „LICHWIARZ” trafił do ….miejscowości Strzeszyn .
W tym roku na zawody zgłoszonych zostało 70 koni w tym 19 koni należących do Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o. o. Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. W XXII Dniach Huculskich udział brali zawodnicy z 24 ekip z Polski i z zagranicy
Pod względem uzyskanych wyników hodowlanych i sportowych przez zawodników Stadniny, XXII Dni Huculskie należy uznać za bardzo udane.
WYNIKI :
Ogólnopolskiego Czempionatu Hodowlanego i Użytkowego Koni Rasy Huculskiej
Konkurs skoków i ścieżka sportowa
Zaprzęgi