Kwalifikacje do IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej

       Na terenie SKH „Gładyszów” w Regietowie w dniach  22 -23.05. 2021r. odbyła  się   „Majówka w Regietowie”. Organizatorem był Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. SKH „Gładyszów” oraz Stowarzyszenia które działają przy Stadninie -  JKS „Jaśmin” i  „Hucuł”.  Patronat honorowy nad imprezą objęła Pani ;

                                                                           BARBARA  BARTUŚ   Poseł RP

  Majówka jest imprezą plenerową promującą hodowlę konia huculskiego, malownicze tereny Beskidu Niskiego oraz dorobek  kulturalny Łemków i Pogórzan.

W związku z pandemią Majówka w tym roku miała inną oprawę niż w latach poprzednich.  Organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo gości zrezygnowali z części artystycznej. Na placu przed sceną odbywał się jarmark rękodzieła ludowego.

W programie majówki  była tylko część  sportowo-hodowlana. Zawody konne odbywały się na stadionie oraz na krytej ujeżdżalni.  Pomimo nie sprzyjającej aury na trybunach zajęte były wszystkie dostępne miejsca. Goście z zainteresowaniem oglądali zmagania zawodników.  W sobotę odbyła się ocena płytowa – konie do próby dzielności i kwalifikacji oraz ścieżka huculska – zasadnicza próba dzielności. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od ścieżki huculskiej – kwalifikacje do IV Mistrzostw Polski  Koni Rasy Huculskiej, następnie przeprowadzony został konkurs skoków przez przeszkody oraz konkurs zręczności powożenia.

Podczas imprezy  Karczma „Huculanka” serwowała potrawy regionalne oraz z grilla.

Wyniki kwalfikacji oraz zawodów